Завантаження сторінки ...
Ваш кошик порожній!
Вдалих Вам покупок!

Чи псується парфумерія? Термін придатності та правила зберігання улюблених ароматів



1. Термін придатності: чи завжди він інформативний

Почнемо з найважливішого: поняття "термін придатності" в парфумерії - дуже і дуже умовне, і про це слід пам'ятати, дивлячись на кінцеву дату використання флакона, зазначену тим чи іншим чином, особливо, якщо мова йде про продукцію, у якій не порушена цілісність виробничої упаковки. Тому, не поспішайте позбуватися від аромату, навіть якщо його термін зберігання давно закінчився. Придатним є будь-який парфум, який не втратив свої фізичні і хімічні властивості і характеристики - запах, колір, однорідність, консистенцію.


Головний компонент, що відповідає за збереження духів і виступає в ролі консерванту - спирт, завдяки йому парфумерні формули не змінюються десятиліттями, але лише за умови правильного зберігання композицій. Багато хто порівнює духи і вино, випущені десятиліття назад, і від цього набувають ще більшу витримку і цінність, але ми цього робити не будемо. Тривале і успішне співпраці компанії Eau De Parfum з кращими українськими і зарубіжними колекціонерами винтажной парфумерії - наочний і безцінний досвід того, якими первозданними, насиченими і прекрасними можуть залишатися старовинні букети при дбайливому ставленні до них. Саме тому цінителі легендарних ароматів минулих епох готові викладати за них, часом, нечувані суми. До того ж, старі формули і нові звершення (перевипущену або реформульований композиції) - це абсолютно різні речі, що не піддаються ніякому порівнянню.

2. Де подивитися термін придатності парфумерії


Термін придатності (умовний) - це певний місяць і рік, до настання якого слід використовувати ту або іншу парфумерну продукцію. Після відкриття упаковки і порушення повітряної пробки, аромати, згідно з офіційними правилами, можна зберігати до вісімнадцяти місяців, однак, враховуйте дані, викладені в першому пункті. Дана інформація, як правило, надається покупцям на упаковці, у вигляді малюнка "баночка з відкритою кришечкою", всередині якого проставлені літера "М" і спеціальна цифра. Разом ці два символи означають, скільки місяців (М - months) придатний кожен конкретний продукт після початку його використання.

Багато брендів зашифровують інформацію про термін придатності в так званому Батч-коді, де також вказується інша специфічна інформація. Для точного "прочитання" Батч-коду необхідно мати доступ до бази виробника, де він зареєстрований. Зверніть увагу: більшість сайтів, що пропонують розшифровку Батче, вводять покупців в оману, так як всі коди призначені виключно для внутрішнього користування виробника. Крім того, є величезна кількість ароматів, не внесених до реєстру або тих, на яких відсутні подібні знаки, і в цьому випадку визначити стан парфуму допоможе тільки нюх і візуалізація.

3. Ознаки простроченості парфумерії


Для того, щоб зрозуміти, чи придатні ваші улюблені аромати до використання, слід звернути увагу на головні ознаки цього неприємного і прикрого процесу.

Коротко перерахуємо їх:
• зміна кольору (від отруйно-жовто-оранжевого до темно коричневого)
• утворення осаду на дні флакона (треба враховувати, що композиції з натуральних компонентів можуть давати осад і при нормальному терміні придатності!)
• зміна запаху (композиція набуває відтінки кислого або згірклого продукту • зміна консистенції (аромат загусає, стає липким і неприємним по відчуттю на шкірі)

4. Зіпсований аромат: носити чи поберегтися?


Відповідь однозначна: яким би цінним і дорогим не був для вас аромат, піддавати ризику власне здоров'я точно не варто! Зіпсована парфумерія загрожує висипом, свербінням шкіри і подразненнями, алергічними реакціями, сильним головним болем, блювотними спазмами, спонтанним кашлем, утрудненим диханням і навіть його зупинкою. Якщо подібні неприємності вам зовсім не страшні і неможливо розлучитися зі своїм фаворитом, прислухайтеся до рекомендацій дерматологів і не наносите його на шкіру, обмежившись одягом. А ще з нього можна зробити ароматне саше для білизни, ароматизовані подушечки для дезодорації взуття та багато іншого.

5. З ретельної турботою про улюблені аромати
 

Оригінальна парфумерія, чия заводська упаковка не була розкрита (включаючи слюду), може зберігати свій первісний стан нескінченно довгий час. У разі, якщо наявність слюди не передбачено виробником, мова йде про повітряну пробку всередині флакона, яка усувається шляхом двох-трьох натискань на парфумерний спрей, - її відсутність говорить про те, що аромат вже був використаний раніше, і вимагає такого ж дбайливого зберігання, як і роздрукований товар. Переважна частина правил належного зберігання духів, одеколонів, туалетної або парфюмированной води безпосередньо стосується як нової, так і користуватися продукції, і якщо ви хочете насолоджуватися улюбленим запахом довгі роки, дотримуйтесь кількох простих порад від професіоналів, наведеним нижче.


Дотримання температурного режиму. Будь-яка парфумерна композиція містить в своєму складі натуральні і синтетичні компоненти, що утворюють певні хімічні сполуки, що відповідають за суть і характер аромату. Дані сполуки не переносять перепади температур, тому зберігати духи необхідно в прохолодному куточку, далеко від пекучих сонячних променів, гарячих батарей опалення, ванних кімнат і інших подібних місць. До сих пір ведуться запеклі суперечки щодо холодильника, але самі парфумери проти його використання в якості сховища, так як температура всередині агрегату набагато нижче рекомендованої.


Захист від природного і штучного світла. Складаючи свої парфумерні букети, майстри, як їх основи, використовують альдегіди, ефіри, спирт і терпени (вуглеводні, чиї молекули складаються з ланок ізопренів C5H8). Яскраве світло, незалежно від джерела, є потужним каталізатором небажаних хімічних реакцій між цими речовинами, що, в свою чергу, призводить до зміни формули піраміди аромату (консистенція, запах, колір) і його подальшої псування. З усього, сказаного вище, слід, що зберігати свої ароматні коштовності найкраще в темному шафці або всередині туалетного столика, подалі джерел тепла або холоду.


Захист від вологості. Нарівні зі світлом і температурними перепадами, на збереження парфумерії згубно впливає вологість, запускаючи руйнівні процеси в молекулярних з'єднаннях ароматів. Тому, як би зручно вам не було тримати флакончики на поличці у ванній кімнаті, відмовтеся від цього сумнівного задоволення. Захист від повітря. Відразу обмовимося, що даний пункт в меншій мірі стосується флаконів зі спреєм, і в більшій - сплеш-флаконів з вінтажного парфумерією (з гвинтовою або притертою кришкою), а також пробників. Кисень, що міститься в повітрі, - найсильніший окислювач органіки, незмінно входить до складу парфумерії. Крім того, спирт, що міститься в ароматах, при зіткненні з повітрям, випаровується, що також призводить до їх зміни і скорочення терміну життя. Для того, щоб уникнути подібних непорозумінь, рекомендується відокремлювати невеликі порції парфуму з основного флакона в спеціально призначені для цього атомайзери, і як можна рідше чіпати горлечко флакона руками, що в нього не потрапляли сторонні субстанції. І не забувайте закривати флакон ковпачком, перевіряючи щільність його прилягання!


Захист від кантування. Постійне збовтування духів, їх перевертання або переміщення з місця на місце, носіння в сумці і інші види струшувань вмісту флакона в кінцевому підсумку призводить до порушення цілісності структури парфумерної композиції. Безумовно, за один день його запах не зміниться, але через якийсь час ви помітите, що між купленим парфумом і тим, що постійно кантуватися, утворилася величезна різниця. Звідси випливає висновок: як можна менше турбуйте свою запашну колекцію, використовуючи тревел-флакони з малими обсягами.

Інтернет-магазин EDP пропонує своїм покупцям найкращі нішеві, елітні і вантажні аромати за вигідною ціною, з гарантією якості і оригінальності від постачальників і швидкою доставкою в усі міста України.
Аромати-антидепресанти: додайте сонця, тепла та фарб у сірі зимові будні! 2022-01-20 Аромати-антидепресанти: додайте сонця, тепла та фарб у сірі зимові будні! Сьогодні ми пропонуємо вашій увазі найкращі парфуми, з якими вам не страшна ні затяжна зима, ні упадницькі настрої ... Парфумер Соня Констан: ароматні подорожі як можливість заглянути всередину себе 2021-10-20 Парфумер Соня Констан: ароматні подорожі як можливість заглянути всередину себе Приймаючи свої помилки, ми відкриваємо для себе інші творчі простори, в яких геть-чисто відсутні стереотипи ... Le Labo: як підкорити світ сміливими ідеями і ароматами майбутнього 2021-09-01 Le Labo: як підкорити світ сміливими ідеями і ароматами майбутнього Сьогодні ми з задоволенням розповімо вам про найбільш затребувані аромати марки, так гаряче улюбленої у всьому світі ... Чи псується парфумерія? Термін придатності та правила зберігання улюблених ароматів 2021-07-26 Чи псується парфумерія? Термін придатності та правила зберігання улюблених ароматів Не поспішайте позбуватися від аромату, навіть якщо його термін зберігання давно закінчився. ... Нові бренди: Beso Beach, Monotheme Fine Fragrances Venezia, Lui Niche, Agatho Parfum, Ella K Parfums 2021-06-10 Нові бренди: Beso Beach, Monotheme Fine Fragrances Venezia, Lui Niche, Agatho Parfum, Ella K Parfums Ми сьогодні познайомимо вас з кількома новими марками, чиї неймовірні композиції гідні всілякої уваги! ...